ПОГЛЯД

Збільшення мінімальної зарплати призведе до підвищення цін - експерт

Збільшення мінімальної зарплатні до 4100 грн можливе за рахунок додаткової емісії гривні. Друк грошей спровокує зростання інфляції. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Paradise Papers. Чи вдастся нам приручити офшорну економіку? (стаття BBC)

Переклад статті, опублікованої на сайті BBC News

Офшорна економіка приховує трильйони доларів США від фінансових регуляторів і податкових органів. Підпорядкувати цю фінансову сферу якимось правилам - це як приручити кішку, але не таке маленьке кошеня, про яке ви могли б подумати, а скоріше Чеширського кота. Це щось туманне, щось, що неможливо зловити і утримати, що з'являється і зникає, коли душа забажає.

Європейська міграційна криза стимулює появу інновацій - FT

За останні два роки потік мігрантів став найвищим з часів Другої світової війни. На цю ситуацію миттєво відреагували стартапи з усього світу. Вони стали запускати кампанії з пошуку житла, відкривати школи програмування і розробляти месенджери для біженців. За даними експертів, у багатьох країнах стався сплеск соціальних інновацій, йдеться у матеріалі Financial Times.

В. Панов: "Корінь проблеми дефіциту кадрів - у відсутності державної кадрової політики" (Відео)

Причина невідповідності попиту та пропозиції на закарпатському ринку праці полягає не стільки у відсутності кадрів, як у відсутності чіткої державної кадрової політики. Таку думку в ефірі телеканалу Тиса-1 висловив Голова Обласного об'єднання роботодавців "Закарпаття" Володимир Панов.

Топ-10 найбільш конкурентоспроможних економік світу за версією Світового економічного форуму

Давоський Світовий економічний форум опублікував рейтинг Global Competitiveness Report 2017-2018. В щорічній доповіді аналітики СЕФ визначають найбільш конкурентоспроможні економіки світу. 

"Індустріальні парки в Україні - це форма, яку слід наповнити змістом" - В. Панов

В інтерв'ю Федерації роботодавців України Володимир Панов, голова Об'єднання організацій роботодавців «Закарпаття», директор керуючої компанії індустріального парку «Соломоново» ТОВ «Сезпарксервіс», розповів про перспективи розвитку промислових територій в Україні, ключові фактори залучення інвестицій в індустріальні парки і бар'єри, які стоять на шляху ефективного функціонування і управління такими майданчиками.

Українські автомобілі з іноземною реєстрацією: потрібне делікатне рішення   - стаття Bloomberg

На шпальтах авторитетного американського ресурсу Bloomberg з'явилась стаття, присвячена проблемі нерозмитнених авто в Україні. На думку аналітиків видання, Україні потрібно делікатно підходитти до вирішення даного питання, знайшовши компроміс, який влаштував би і власників авто і державу. До вашої уваги повний переклад матеріалу.

За роки незалежності Україна встановила світовий рекорд за рівнем падіння ВВП

За роки незалежності України її реальний ВВП скоротився на 35%. Згідно з даними Світового банку, це - найгірший результат в світі за останні 24 роки, пише в своїй статті для Zn.ua доктор економічних наук Сергій Кораблін.

Україна може стати енергонезалежною до 2020 року - експерти (Інфографіка)

Україна може вийти на самозабезпечення газом вже до 2020 року, якщо збільшить видобуток газу та запровадить заходи з енергоефективності. Таку думку висловили експерти Інституту суспільно-економічних досліджень під час дискусії в Українському кризовому медіа-центрі 11 липня, передає Економічна правда.