ПОГЛЯД

Чим гірше працює влада тим більше їй ввижається сепаратизм в регіонах - В. Панов (Відео)

Для подолання економічної кризи та ліквідації катастрофічної економічної відсталості України кожен регіон нашої країни повинен бути більш активним. Таку думку в ході програми "Про головне" на телеканалі Тиса-1 висловив Голова Обласного обєднання роботодавців Закарпаття Володимир Панов.

Чому Україна залишається сировинним придатком Заходу і Сходу?

Українська економіка змогла вийти з фази кризи в кінці 90-х минулого століття і на початку 2000-х років завдяки сприятливій кон’юнктурі на глобальних сировинних ринках у зв’язку із загальним зростанням світової економіки. Відтоді економіка України залишилася експортоорієнтованою і залежною від коливань цін на сировину та продукти її первинної переробки на світових ринках. Економічне зростання 2000-2008 років не забезпечило модернізації виробничо-технічної бази матеріального виробництва і Україна поступово втрачає колись традиційні для себе ніші. Директор Європейського аналітичний центру Василь Голянь через призму історії української економіки доводить, що після 25 років незалежності Україна продовжує перебувати в статусі "сировинного придатку" для розвинених країн, і, що найбільш сумно, жодних змін в цьому напрямі найближчим часом не очікується.

Спрощення держреєстрації: боротьба з рейдерством чи допомога в незаконних захопленнях бізнесу?

Законодавчі зміни, завдяки яким запроваджено нові правила державної реєстрації суб’єктів господарювання, відкрили великі можливості перед шахраями. Незалежно від того, чи законодавець бажав такого результату, а може, далекий від правозастосовчої практики, маємо невтішні наслідки: кількість справ цієї категорії зростає.

Прогнози української влади про рекордний приплив іноземних інвестицій суттєво перебільшені - експерт

Україні не варто чекати в наступному році обіцяного владою рекордного за постмайданними мірками припливу прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в 4,5 млрд доларів. Реально цей показник буде майже в два рази нижчим. Такий прогноз на своїй сторінці в Facebook зробив екс-глава НБУ, колишній перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.

За рівнем ВВП Україна майже "наздогнала" африканський Судан

Директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко у своєму блозі на Liga.net порівнює актуальний рівень ВВП України на душу населення з аналогічними показниками деяких країн, які в сучасному світі вважаються економічно слаборозвиненими. 

"Інвестиційна карта світу": які країни залучають найбільше іноземних інвестицій?

Аналітики американського видання Howmuch порівняли розміри прямих іноземних інвестицій в різних країнах сучасного світу. Експерти згрупували країни в карту світу, де розміри держав визначаються обсягом залучених інвестицій. Таким чином деякі великі за площею країни і зовсім "зникли" з імпровізованої карти. Для прикладу спробуйте знайти на карті найбільшу країну Європи - Україну. В "інвестиційному світі" такої країни взагалі не існує. 

Депутати Верховної Ради від Закарпаття вимагають відновлення в області вільної економічної зони (Відео)

Народні депутати України Роберт Горват та Олександр Домбровський від БПП, а також нардеп від «Народного фронту», голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук виступили в підтримку відновлення режиму спеціальної економічної зони в Закарпатській області, а також укладення угоди з Кабінетом Міністрів про спеціальний статус регіону.

Як зміниться український авторинок після підписання Угоди про ЗВТ з Канадою?

11 липня був підписаний історичний документ - Зона вільної торгівлі між Україною та Канадою. Фактично для українських товарів відкривається новий перспективний і місткий ринок, як і для канадських товарів аналогічно. Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою з моменту вступу в силу після ратифікації парламентами обох країн знижує до нуля ставку ввізного мита для 98% товарних позицій українського імпорту і 72% канадського експорту. Але ось чи поїдуть до нас канадські автомобілі без мит?

Гондурас обігнав Україну за рівнем ВВП

Українська економіка впала нижче рівня Гондураса. Такі висновки зробили експерти, проаналізувавши показник ВВП на душу населення.Про результат "реформаторських" процесів в країні розповів відомий економіст Олександр Охріменко, повідомляє "Комсомольська правда".

Життя в кредит: на кожного українця припадає вже близько 39 тис. грн. боргу

Державний борг України в цьому році досяг 67 млрд. дол. За кредитні кошти проводять реформи, зміцнюють національну валюту, поповнюють бюджет і стабілізують платіжний баланс. Вже зараз на кожного українця припадає майже 39 тис. грн боргу.