НОВИНИ

Італія з 3 червня відкриває всі аеропорти

3 червня можна буде продовжити відкриття всіх аеропортів, коли знову будуть дозволені міжрегіональні та міжнародні перевезення,– наголосила вона.

Зауважимо, що заяві політика передувало рішення уряду Італії: влада країни дозволила туристам з ЄС в’їжджати у країну з 3 червня. Ба більше: мандрівникам після перетину кордону не треба проходити двотижневий карантин.

Італія стала першою європейською країною, що віч-на-віч зіткнулася з епідемією коронавірусу. Інфекція швидко поширилася країною, у пік захворювання в лікарнях не вистачало місць, а крематорій італійського міста Бергамо в один день виявився перевантаженим: тіла загиблих від коронавірусу довелося вивозити за межі міста на військових вантажівках.

Зеленський підписав закон про боротьбу з ухиленням від сплати податків

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

У Мінціфри розробили концепцію розвитку сфери штучного інтелекту

Експертний комітет Міністерства трансформації розробив концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, яку винесли на публічне обговорення.

Про це у Facebook повідомила заступник голови Мінцифри з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Отримати доступ до Кредитного реєстру Національного банку можна буде дистанційно

Національний банк України планує надати дистанційний доступ до свого Кредитного реєстру. В умовах карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусу COVID-19, цей крок дозволить заявникам – населенню та юридичним особам – отримати інформацію з Кредитного реєстру Національного банку зручніше та швидше.

Оприлюднено новий порядок проведення фінмоніторингу банками

Національний банк затвердив та оприлюднив нове Положення про здійснення банками фінансового моніторингу. Положення розроблене у зв’язку з уведенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу.

Національний банк як і обіцяв, надав всім банкам достатньо часу для налаштування свої процесів та процедур з фінмоніторингу. Банки зможуть це зробити до кінця 2020 року.

За кількістю та сумою в Україні переважають безготівкові операції

Українці впевнено віддають перевагу безготівковим операціям із використанням платіжних карток. Здебільшого – завдяки розширенню безконтактної платіжної інфраструктури та змінам у платіжних звичках.

Водночас у першому кварталі цього року додатковим фактором, що сприяв відмові населення від готівки, було  поширення пандемії коронавірусу та пов’язана з цим активна кампанія Національного банку та банків на підтримку онлайн операцій.

Оформлення декларацій в автоматичному режимі: митниця розпочала пілотний проект

Наразі проект стосуватиметься трьох митних режимів: експорт, переробка на митній території, реекспорт (після переробки).
19 травня Державна митна служба запровадила пілотний проект по виконанню митних формальностей автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі.