НОВИНИ

Податківці до 1 липня розішлють фізособам повідомлення про сплату майнових податків

Податкова служба Київщини повідомила, що триває робота над формуванням податкових повідомлень-рішень про сплату майнових податків, які будуть надіслані (вручаються) платникам податків до 1 липня 2020 року.  У податкових повідомленнях-рішеннях зазначаються  відповідні платіжні реквізити для сплати нарахованих податків.

Рада підтримала зміни до Повітряного кодексу України щодо державних зборів

Сьогодні, 19 травня, Верховна Рада схвалила за основу проект закону №2424 про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.

Набрав чинності Закон щодо посиленого тестування на COVID-19

Мінсоцполітики представило варіант накопичувальних пенсій

У Мінсоцполітики заявили про необхідність переходу до фондованої системи пенсійного забезпечення.

Про це свідчить пояснювальна записка до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи”, розробленого Міністерством соціальної політики України.

З 22 травня запрацює громадський транспорт, з 25-го – планується робота дитячих садків і метро

"Вже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом'якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань без глядачів, ми також дозволимо роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м", - зазначив Прем'єр-міністр.

З 25 травня Уряд планує дозволити роботу дитячих садків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація. "Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою", - додав Денис Шмигаль.

Очільник Уряду наголосив, що модель адаптивного карантину - це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям МОЗ.

"Ми обрали три критерії: заповненість ліжкомісць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тис. населення. Якщо ці три параметри відповідають встановленим МОЗ, можемо рухатись від етапу до етапу. По мірі виконання цих трьох параметрів буде можливість робити заходи м'якшими або навпаки їх посилювати в тому або іншому регіоні", - пояснив Прем'єр-міністр.

Рішення про відповідний подальший перебіг карантину прийматимуться на засіданні Уряду в середу. "Це буде другий етап пом'якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня", - заявив Денис Шмигаль.

Третій етап послаблень карантину включатиме початок навчальних заходів, відкриття спортзалів і фітнес-центрів (без басейнів) і відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.

100 днів: результати Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»

462 кредити на загальну суму трохи більше четверть мільярда гривень (283,5 млн грн) і дев’ять банків-партнери - такими є результати реалізації Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" станом на 15 травня 2020 року, повідомляє Міністерство фінансів України на Урядовому порталі.

Оприлюднено підходи до регулювання ринку небанківського лізингу

Національний банк оприлюднив Білу книгу "Майбутнє регулювання небанківського лізингу". Це останній із шести запланованих секторальних документів, в яких Національний банк як майбутній регулятор ринків небанківських фінансових послуг описує поточний стан ринків, їх проблеми та заплановані зміни в регулюванні.