
Вітчизняні книговидавці мають усі шанси конкурувати на європейському ринку, якщо держава трохи допоможе. Або ця галузь остаточно скотиться у фінансову прірву.
Перейнявшись станом книговидавців, група нардепів запропонувала проекти змін до Податкового (№5238) та Митного (№5239) кодексів. Політики нарешті визнали, що рівень розвитку книговидання був і залишається «найточнішим індикатором рівня розвиту держави», її цивілізованості.
Крім того, упродовж тривалого часу існує негласна норма, за якої друк менш ніж двох книг на одну особу на рік уважається деградаційним порогом. У кращі часи, як-от у 2013-му, кількість видань на одного українця становила лише 1,66 книги, а сьогодні галузь перебуває «на дні фінансово-економічної прірви».
Для подолання кризи й виходу України на європейський та світовий ринки поліграфічних послуг, нардепи пропонують, зокрема, повернути видавцям і виготовлювачам книжкової продукції пільги щодо податку на прибуток. Також при ввезенні поліграфічного обладнання для видавництв і поліграфічних підприємств не сплачуватиметься ввізне мито та податок на додану вартість.
Утім, як визнають самі ж автори, останніми роками підприємства поліграфії отримують основний прибуток від виготовлення рекламно-агітаційної продукції під час президентських і парламентських виборів. Тож, аби реально підтримати видавців, напевне, слід частіше проводити вибори та переглядати навчальні посібники. Бо інакше на новому обладнанні не буде чого виготовляти.
За матеріалами Закон і Бізнес