
Скоро наша країна повністю відмовиться від паперових грошей.
В Україні вже через рік у кожній маршрутці, у всіх кіосках мають бути в наявності термінали для здійснення безготівкової оплати.
Про це інформує портал "Є!".
Національний банк і Кабмін взяли курс на економіку без паперових грошей. До наступного року в Україні мають скоротити обсяг готівки до 9,5% ВВП до 2020-го.
За словами експертів, скоро наша країна, за прикладом більшості прогресивних держав, повністю відмовиться від паперових грошей.
Що і коли змінять
Завдання України – збільшити рівень безготівкових розрахунків щонайменше вдвічі. У будь-якому разі, такі плани озвучує Нацбанк.
"Поширення безготівки надасть значні переваги державі, комерційним банкам, бізнесу і кожному громадянину", – йдеться в презентації регулятора.
У минулому році, згідно з даними НБУ, 58% всіх доходів населення отримало в безготівковій формі. Але водночас тільки 18% доходу витратили за допомогою карток. Тобто левова частка українців, наприклад, отримавши зарплату, йде до банкомату, знімає гроші і витрачає їх.
Крім того, готівка - це інструмент для корупції.
Термінали скрізь
Всі вони зобов'язані надати клієнту можливість оплатити свої послуги онлайн. До літа 2019-го магазини, які продають побутову техніку з гарантією, зобов'язані встановити термінали.
Джерело @ Znaj.ua