
19 листопада набрала чинності урядова постанова від 16 листопада 2020 року № 1118 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру».
Уряд постановив:
- ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком 1 до постанови;
- погодитися з пропозицією Мінекономіки щодо утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру як структурних підрозділів апарату зазначеної Служби за переліком згідно з додатком 2 до постанови.
«Для забезпечення громадян якісними послугами замість ліквідованих управлінь будуть утворені територіальні органи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, як структурні підрозділи центрального апарату. Це рішення, паралельно з передачею земель громадам, є кроком до перетворення Держгеокадастру в орган, що надаватиме громадянам якісні сервісні послуги та працюватиме над наповненням кадастру», розповів Голова Держгеокадастру Роман Лещенко.
Він наголосив, що за попередніми оцінками, виконувати свої функції Держгеокадастр зможе зі штатом менше ніж 4 тис. співробітників, а не 10 тис., як є зараз.
Передача земель у розпорядження ОТГ знімає значну частину навантаження, яка є зараз через розпорядження землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
У Держгеокадастрі нагадали, що 16 листопада 2020 року з метою забезпечення виконання Указу Президента від 15 жовтня 2020 р. № 449 "Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин" Кабмін прийняв постанову № 1113 "Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин", яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без винятку об'єднаним територіальним громадам (детальніше).