
В МВФ стурбовані, що велика кількість найбідніших країн світу постала перед викликом слабкого економічного відновлення, що посилює ризик все більшого відхилення від належної траєкторії розвитку.
Відтак в МВФ переконані, що для нарощування заходів в умовах пандемії країнам з низькими доходами буде потрібно близько 200 млрд доларів США до 2025 року, а також 250 млрд доларів США додатково для скорочення розривів з країнами зі розвиненою економікою. У випадку матеріалізації ризиків, описаних у базовому сценарії МВФ, знадобиться додаткове фінансування у розмірі 100 млрд доларів США. Для задоволення цих потреб у відповідь необхідна буде координація багатосторонніх та стабільних заходів, зазначають у МВФ.
Також Міжнародний валютний фонд має намір створити додаткові резервні активи загальним обсягом $650 мільярдів з метою полегшення виходу світової економіки з рецесії, пов’язаної з глобальною пандемією COVID-19. Йдеться про новий розподіл Спеціальних прав запозичення в обсязі 650 млрд доларів США. Країни-учасниці МВФ підтримали можливий розподіл СПЗ розміром 650 млрд доларів США. Це допоможе задовольнити довгострокові глобальні потреби в резервних активах і надати значний обсяг ліквідності всім країнам-членам.
Відтак виникає запитання, чи поширяться нові заходи МВФ для порятунку світової економіки на Україну.