08.07.2025 11:41

За прогнозами Національного банку України темпи зростання ВВП залишаються помірними, але стабільними — приблизно 3% у 2024−2025 роках, із можливим збільшенням до 4% у 2027 році. Ці оцінки збігаються з прогнозами Світового банку.
Про це йдеться у дослідженні Ain.
У Нацбанку зазначають: основним ризиком для економіки залишається характер і тривалість війни. Втрати територій, людського капіталу та виробничого потенціалу вже вплинули на економіку, а її стійкість у майбутньому напряму залежатиме від подальшої міжнародної підтримки.
«Якщо міжнародні партнери й надалі суттєво підтримуватимуть Україну, це дозволить одночасно зберігати обороноздатність і сприяти економічному зростанню», — пояснили в НБУ.
У рамках програми з МВФ передбачено два сценарії міжнародного фінансування:
- базовий — $148,8 млрд на чотири роки;
- негативний — $162,9 млрд на той самий період.
Після завершення війни НБУ планує поступовий перехід до мирної економічної політики. Роль держави в економіці зменшуватиметься, натомість зростатиме частка приватного сектору. Монетарна політика відіграватиме ключову роль у згладженні цього процесу.
Орім того, Нацбанк виділяє два сценарії повоєнного розвитку:
- негативний — повільне відновлення приватного попиту, особливо інвестицій, на фоні фіскальної консолідації (тобто скорочення бюджетного дефіциту й боргового навантаження). У такому випадку буде потрібна м’якша монетарна політика;
- позитивний — прискорення євроінтеграційних процесів. Це може стимулювати реформи, збільшити приплив іноземного капіталу та підвищити продуктивність економіки.
Джерело @ Ain.ua