
Новий механізм виплати державної допомоги діє з 1 жовтня
В Україні запрацювала монетизація субсидій та пільг, новий механізм виплати державної допомоги діє з 1 жовтня. Однак, як показує практика, українці досі не можуть розібрати у нових платіжках.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, на головні питання, що стосуються монетизації субсидій, відповідають у статті “Сегодня“.
Нагадаємо, з листопада всі отримувачі субсидій і пільг будуть отримувати квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу.
Чим відрізняється субсидія від пільг
Це різні види допомоги держави. Пільги нараховують людям, які мають особливі заслуги перед Україною, учасникам бойових дій, учасникам війни, чорнобильцям, пенсіонерам силових структур, дітей війни. За субсидією можуть звернутися всі, у кого витрати на оплату комуналки перевищують 15% доходів.
Чиновники підрахувало середній розмір субсидії за жовтень:
- Тим, хто оформив отримання держдопомоги готівкою на руки, її видадуть через банк чи поштове відділення, яке одержувач вказав у своїй заяві;
- Тим, хто отримує держдопомогу з наступною оплатою в безготівковій формі, гроші прийдуть на рахунок, відкритий в Ощадбанку (для пільговиків) або в Ощадбанку та в інших банках (для субсидиантов).
З цього рахунку банк розрахується з кожним із постачальників послуг та надсилає отримувачу держдопомоги на мобільний телефон SMS про проведені платежі. Саме тому номер телефону при подачі заяви на оформлення держдопомоги потрібно обов’язково вказувати (підійде телефон родича/знайомого).
Як субсидіанту або пільговику з’ясувати, скільки йому потрібно платити за комунальні послуги в поточному місяці?
В SMS повинні бути вказані суми, які треба сплатити одержувачу допомоги, та найменування послуги, щоб у нього не утворилася заборгованість по одній послузі і переплата за іншою.
Коли крайній термін отримання такої SMS?
Не пізніше, ніж 26 числа поточного місяця, так як пенсії виплачуються до 25 числа, а разом з пенсією нараховується субсидія.
Як бути, якщо SMS не прийшла?
Зателефонувати в колл-центр банку, через який ви отримуєте держдопомогу, і з’ясувати, чи вона була перерахована. Якщо так, з’ясувати, чи сплатив банк комунальні послуги, дізнатися суму платежів усно, або попросити надіслати вам SMS повторно.
Чи не пропаде не нарахована через помилку держдопомога?
Ні. У такому разі суму держдопомоги за минулий місяць донарахують в наступному місяці.
Чи потрібно повністю оплачувати рахунок, якщо помилково держдопомогу не нарахували?
Краще оплатити, якщо є можливість, хоча б частково. Але на призначення держдопомоги це не вплине, так як її дають на півроку.
Чи можна зараз перейти з безготівкової на готівкову форму отримання держдопомоги і навпаки?
Швидше за все, ні. На гарячій лінії Кабміну пояснюють, що строки звернення вже втрачено, це треба було зробити до 15 жовтня. Доведеться чекати до 15 квітня 2020 року і при цьому не мати поточних боргів по оплаті.
Джерело @ НАРОДНА ПРАВДА