
Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
За його словами, робота над створенням фонду вже почалась. До неї долучилися представники фінських донорських організацій, зокрема Північної корпорації з фінансування довкілля (NEFCO).
«Саме завдяки активному співробітництву засновано та вже працює Фінсько-український трастовий фонд, що фінансує підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для «зелених» проєктів», — повідомив Савчук.
Завданням Фонду «зелених» інвестицій в Україні має стати співфінансування «зелених» об'єктів, зокрема електростанцій, що працюють на альтернативних джерелах енергії. Також фонд буде усувати бар'єри, які не дозволяють реалізовувати «зелені» інвестиції в Україні, зокрема — відсутність застави для кредитів у банках.
За підсумками 2 кварталу 2019 року кількість «зелених» електростанцій, які запустили в Україні, зросла у 6 разів проти аналогічного періоду попереднього року.
Загальна потужність електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах в Україні наразі складає 3,63 гігавата, з яких 2,6 — сонячні електростанції.
Зазначимо, що протягом першого кварталу 2019 року Україна ввела в експлуатацію 862 мегавати альтернативних електростанцій — це на 16% більше, ніж за весь 2018 рік.
У 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел, ніж роком раніше.
Джерело @ Громадське