
Інвестиції у відновлювану енергетику з боку найбільших світових нафтогазових компаній в цьому році встановили рекорд. І Royal Dutch Shell лідер серед інвесторів.
Згідно з даними BloombergNEF, темпи придбання «зелених» активів найбільшими нафтогазовими гравцями з кожним роком прискорюються. При цьому наголошується, що з 2010 року європейські компанії закрили в сім разів більше угод, ніж їх американські колеги.
Нафтогазові компанії в цьому році уклали близько 70 угод по фінансуванню «зеленого» сектора - сонячної, вітрової та біо- енергетики.
Вже станом на серпень обсяг інвестицій в сферу ВДЕ з боку нафтогіганта перевищив вкладення за весь 2018 рік.
При цьому, 75% всіх інвестицій (починаючи з 2010 року) припадають лише на 7 компаній. Серед них 5 європейських, американська Chevron і Saudi Arabian Oil Co з Саудівської Аравії.
Shell зайняла друге місце за кількістю угод в секторі ВДЕ - якщо враховувати весь обсяг з 2010 року - але в цьому році вона обігнала Total SA в званні найбільш активного інвестора.
Примітно ще й те, що інвестиції англо-голландської компанії більш «експериментальні», в порівнянні з її колегами-конкурентами.
Наприклад, компанія профінансувала розробки літаючих вітротурбін, тоді як Chevron, BP і Repsol концентруються на проектах, ближчих до основної комерційної діяльності, таких як інфраструктура зарядки електромобілів.
У портфелі Total домінують сонячні технології - в цей сектор ВДЕ вкладено більше інвестицій, ніж в усі інші разом узяті. Компанія встановила сонячні електростанції загальною встановленою потужністю 1,7 ГВт.
Total планує нарощувати обсяги інвестицій в електроенергію - для цього в компанії створюють окремий структурний підрозділ.
При цьому французький нафтогігант переконаний, що доступ до «надійних джерел енергії є фундаментальним», тому вони продовжать інвестувати в викопне паливо. Американська Chevron стала найактивнішим інвестором в технології уловлювання вуглецю, хоча в останні роки розвиток технології сповільнився в порівнянні з розвитком сектора ВДЕ. Саудівська Aramco також як BP і Chevron, практикує придбання частки в окремих компаніях.
За останні два роки компанії інвестували в «зелені» проекти по два рази.
За даними аналітиків BloombergNEF, нафтові компанії можуть в майбутньому вкладати більше коштів у водень:
«Роль водню зростає, а витрати на його виробництво падають. Тому інтерес нафтогазової спільноти, ймовірно, зросте, а разом з ним - і обсяги інвестицій ».
«Вимоги акціонерів, розвиток нових технологій і швидкі зміни уподобань споживачів змусили нафтогазові компанії переоцінити свої довгострокові стратегії і вивчити нові бізнес-потоки», повідомляють аналітики BloombergNEF у звіті, представленому в середу».
Джерело @ kosatka.media