
Українська бізнес-спільнота закликає владу змінити підхід до вакцинації та надати до неї доступ тій частині населення, яка прагне її отримати.
Про це йдеться у зверненні 15 бізнес-об'єднань до Кабінету міністрів.
У ньому наголошується, що від самого початку пандемії підприємці включилися у волонтерський рух щодо забезпечення лікувальних установ індивідуальними засобами захисту медперсоналу, ремонт і покупку апаратів штучного дихання і кисневих концентраторів, купівлю ліків та кисню — і далі продовжують це робити.
«Безумовно, бізнес розуміє необхідність карантинних обмежень. Проте, очікує і на зворотнє розуміння з боку влади — застосування до працівників підприємств суворих заходів охорони здоров’я, включаючи карантин, вже призвело до істотних витрат в багатьох індустріях», — сказано у зверненні.
У той же час, бізнес-спільнота зауважує, що ситуація з вакцинацією населення залишає бажати кращого.
«На жаль, суспільство не бачить чіткого і прозорого плану масової вакцинації населення, а інформація про „підписані контракти“ на поставку вакцин при цьому далеко не завжди виглядає конкретною», — сказано у зверенні.
Бізнес-асоціації звертають увагу, що у світі вже є країни, де масова вакцинація проходить досить успішно (Ізраїль, США, Словаччина, Литва).
«Бізнес усвідомлює, що Україна є не настільки багатою країною, аби організувати одномоментно тотальну вакцинацію… У цьому контексті все ж варто прийняти стратегічно виважене рішення, яке, безумовно, на початку може коштувати, проте, в довгостроковій перспективі допоможе зберегти державні гроші. На наше переконання, таким рішенням має бути вакцинація частини населення, яка дійсно прагне її отримати», — сказано у зверненні.
Бізнес-асоціації зазначили, що Україна не має достатньо фінансових резервів для підтримки бізнесу, як у інших державах. При цьому повна заборона окремих видів діяльності призводить до масштабних втрат у цілих галузях, таких як кіно-театральна сфера, ресторанний бізнес, роздрібна торгівля непродовольчими товарами та інші.
«Тож бізнес-спільнота закликає уряд стратегічно підійти до процесу врегулювання ситуації з коронавірусом та вакцинації - переглянути „дорожню карту“ вакцинації та докласти максимум зусиль, аби забезпечити країну в достатній кількості вакциною. Крім того, забезпечити швидкий і прозорий процес закупівлі вакцин, логістику та організацію вакцинації. А бізнес-спільнота, зі свого боку, готова долучатись та підтримувати прогресивні кроки уряду в цьому напрямку», — сказано у зверненні.
Зі сторони бізнес-спільноти його підписали: Спілка українських підприємців, Європейська Бізнес Асоціація, CEO Club Ukraine, Business People Club, Платформа підприємців ГО МрійДі, CBG, WUBC, WUBS, Core Business Club, Odessa Business Club, Українська Асоціація Меблевиків, Полтавська Асоціація Бізнесу, Клуб Підприємців Буковини, Бізнес-асоціація Ми-Херсонці, Young Business Club.