НОВИНИ

Reuters: Економіка України скоротиться на 10% у другому кварталі

Економіка Україна продемонструє падіння на 10% у другому кварталі, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року. Це відбудеться через карантинні обмеження, введені через пандемію коронавірусу. При цьому повне відновлення за наступні шість місяців неможливе.Про це пише Reuters з посиланням на власне щомісячне опитування аналітиків.

Україна за півроку втратила майже 10% обсягу торгівлі з іншими країнами

Обсяг зовнішньої торгівлі товарами в січні-червні 2020 року склав 47,223 млрд доларів. Це на 9% менше, ніж за аналогічний період минулого року (52,175 млрд доларів).Про це свідчать дані митної статистики України.

У МВФ побоюються, що інфляція буде занадто низькою

З огляду на масштаб пандемії, все більше компаній можуть ставати неплатоспроможними, проте держпідтримка у вигляді кредитів тільки обтяжить такі компанії боргами.Про це як пише Reuters, заявила головний економіст Міжнародного валютного фонду Гіта Гопінат на вебінарі, організованому МВФ і Токійським університетом.

Для українців скасували не усі платежі за протерміновані кредити під час карантину

Під час карантину і ще місяць після його закінчення українцям не нараховуватимуть штрафи, неустойку і пеню за протермінування платежів по кредитах. 4 липня відповідний закон № 691-IX вступив в силу.

В Україні скасують частину пенсій: у Пенсійному фонді розповіли, кому не пощастить

Дефіцит коштів у Пенсійному фонді не дозволить в повному обсязі забезпечити всіх пенсіонерів гідними пенсіями. У зв’язку з цим в ПФУ планують зменшити кількість громадян, які мають право на достроковий вихід на пенсію. Нововведення запрацює після запуску нової пенсійної реформи, яка набуде чинності на початку 2021 року.