НОВИНИ

МВФ пригальмував запровадження нового податку в Україні – Шимків

Шимків зазначив, що 7 березня законопроект повинен був бути внесений на розгляд Верховної Ради, однак у своєму листі МВФ наполіг на перегляді деяких норм документа.

“Через позицію міжнародних партнерів і компаній повинні провести додаткове обговорення та пошук аргументів саме для них”, – написав Шимків на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, за словами заступника голови АП, Фонд попросив переглянути механізм компенсації втрати доходів держбюджету при введенні нової моделі оподаткування прибутку.

Крім того, МВФ попередив, що поспішне ухвалення парламентом законопроекту про податок на виведений капітал вплине на терміни ухвалення рішення про подальшу співпрацю з Україною.

“У нас є серйозна стурбованість з приводу втрати доходів, яка за відсутності … компенсуючих заходів ще більше підірве одну з основних цілей підтримуваної МВФ програми: забезпечити фінансову стійкість. З цією пропозицією було б дуже складно переконати Виконавчу раду МВФ у тому, що податково-бюджетна політика України залишиться на правильному шляху, щоб зменшити ще високий рівень державного боргу і поставити державні фінанси на надійну і стійку основу. Таким чином, подання цієї пропозиції приведе нас до того, що ми не зможемо завершити розгляд програми, що очікує. Тому ми наполегливо закликаємо вас не представляти цей законопроект в парламент”, – процитував Шимків лист МВФ.

Бензин і дизпальне продовжують дешевшати

Так, на 50 коп./л бензини і ДП подешевшали на АЗС Amic Energy до: А-92 - 29,49 грн/л, А-95 - 30,49 грн/л, А-95 Преміум - 31,49 грн/л, ДП - 27,99 грн/л, ДТ Преміум - 28,99 грн/л. Також на 50 коп./л знизив ціни SOCAR.

У свою чергу на заправках Glusco ціни знизилися на 40 коп./л до: А-92 - 28,55 грн/л, А-95 - 29,55 грн/л, А-95 Преміум - 35,55 грн/л, ДТ - 27,05 грн/л, ДТ Преміум - 28,05 грн/л.

Крім того, на 20-50 коп./л вартість бензину і ДТ зменшувалися на АЗК "БРСМ-Нафта" до: А-92 - 26,99 грн/л, А-95 - 27,59 грн/л, А-95 Преміум - 28,59 грн/л, ДТ - 25,79 грн/л, ДТ Преміум - 26,49 грн/л.

Відзначимо, що паливо дешевшало і в регіонах. На 20-80 коп./л ціни зменшили Neftek, Parallel і Marshal.

В Україні можуть оголосити податкову амністію

Президент Петро Порошенко виступає за проведення податкової амністії в Україні, щоб українці могли сплатити відповідний податок, завести гроші в Україну й законно інвестувати кошти в українську економіку. Про це президент заявив на зустрічі з представниками бізнес-спільноти.