НОВИНИ

Рейтинг найкращих електрокарів за запасом ходу

Видання CarDiagram склало рейтинг топ-10 найкращих електрокарів. Під найкращими маються на увазі електромобілі з найбільшим запасом ходу на одному заряді батареї. При складанні рейтингу враховувалися дані досліджень, які проводить Американське агентство з захисту навколишнього середовища (EPA).

Порошенко вніс в парламент законопроект про валюту

На початку березня, коли цей законопроект розглядався Національною радою реформ, Порошенко заявив, що цей законопроект вводить на валютному ринку принцип “дозволено все, що не заборонено” і запустить поступову, послідовну і гнучку лібералізацію.

Чинне валютне законодавство України побудоване навколо декрету Кабінету міністрів “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” від 1993 року. На думку Національного банку, воно втратило ефективність і перетворилося на одну з перешкод для припливу капіталу в Україну.

Нова модель валютного ринку, закладена законопроектом, передбачає свободу проведення операцій. Це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами і нерезидентами в іноземній і національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень.

Режим вільного руху капіталу також передбачає відсутність валютних обмежень та не вимагає валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням. Дотримання валютного законодавства в цілому покладатиметься на валютний нагляд.

При вільному русі капіталу процедури будуть мати не дозвільний характер, як зараз, а повідомний – для цілей статистики (розрахунку платіжного балансу тощо).

За ліберальною моделлю валютного регулювання валютні обмеження будуть вводитися тільки з метою подолання або запобігання кризи і на короткий строк (не більше ніж шість місяців).

За матеріалами lb.ua

Володимир Панов: Ми все можемо робити на європейському рівні, тільки потрібно створити умови

На закарпатському заводі «Єврокар» презентували та запустили у виробництво новий кросовер Skoda Karoq. Член наглядової ради ПрАТ «Єврокар», Голова обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Володимир Панов під час виступу на заході поділився власними враженнями від автомобіля та від події в цілому. 

Польський бізнес хоче захисту від імпорту з України

Польський бізнес стурбований різким зростанням імпорту з України, в першу чергу харчового. Про це в ході форуму “Європа-Україна” у місті Жешув (Польща) заявила віце-президент українсько-польської торгової палати Ельжбета Бодьо.

Рахункову палату України очолив закарпатець

Верховна Рада проголосувала за новий склад Рахункової палати та обрала її головою члена БПП, депутата із Закарпаття  Валерія Пацкана. За рішення про склад проголосували 263 депутати, за Пацкана – 309 народних обранців.