У Раді зареєстрували законопроект про електронне резидентство
Мінцифра виступає за впровадження інституту електронного резидента у підприємницькій діяльності.
Об'єднуємо 360 роботодавців регіону Приєднуйтесь |
З 10 лютого на пункті пропуску "Чоп - Захонь" запрацює єЧерга для пасажирських перевізників
З 10 лютого міжнародні автобусні перевізники на пункті пропуску "Чоп - Захонь" зможуть перетинати кордон відповідно до конкретного часу (слоту), заброньованого завчасно у системі єЧерга. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
Мінцифра виступає за впровадження інституту електронного резидента у підприємницькій діяльності.
25 жовтня 2020 року в Україні відбудуться місцеві вибори
В Мінекономіки повідомили про скасування "літнього часу"
У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області звертають увагу, що 5 жовтня 2020 року ДПСУ на офіційному веб-порталі опублікувала новий Довідник податкових пільг №100/1 що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг №100/2 станом на 01.10.2020 року.
Долар та євро подорожчали, а російський рубль подешевшав. Із сьогоднішнім курсом інших світових валют можна ознайомитися на офіційному сайті Національного банку України.
В Україні визначили найдорожчі та найдешевші міста у співвідношенні оренди житла з оплатою праці.
Від початку 2020 року новне житло в Україні отримали понад тисячу сімей, котрі скористалися програмою фінлізингу.
ФГВФО разом із НАБУ провели онлайн конференцію для банківської спільноти, йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів.
Народна депутатка від фракції "Слуга народу" Людмила Буймістер зареєструвала у Верховній Раді проєкт закону, яким передбачається запровадити у Києві мораторій на будівництво багатоповерхових споруд у радіусі 500 метрів навколо об’єктів культурної спадщини.
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення інвентаризації документації із землеустрою, яким доручив Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру нотаріусам, які мали такий доступ відповідно до вимог раніше діючого Порядку забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2015 р. № 457, в автоматизованому порядку без подання відповідних заяв.
Вищезазначений Порядок був затверджений Постановою КМУ від 24 червня 2015 р. № 457 «Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру». Саме згідно з цією Постановою нотаріуси отримали право доступу до кадастру та з 17 серпня 2015 року почалося їх підключення. Підключення здійснювало Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру», визначене адміністратором кадастру. Проте вищезазначені Постанова та Порядок втратили чинність 09.10.2020 року.
Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко в інтерв’ю ЗМІ розповів, що процес державної реєстрації земельних ділянок зупиняли на два місяці у липні-серпні.
За його словами, нова команда Держгеокадастру розпочала роботу за трьома базовими напрямами.
Перше – аудит системи реєстрації земельних ділянок.
Друге – технічний аудит земельної бази.
Третє – аналіз інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.
«Ми побачили серйозні проблеми в системі, зокрема, відсутність запобіжника «подвійній приватизації». Усі IT-спеціалісти, які безпосередньо обслуговували документообіг, звільнилися. Щоб довести процеси до ладу, ми зупинили на два місяці – у липні-серпні – реєстрацію земельних ділянок», – пояснив Роман Лещенко. - «Виявилося, що з середини 2013 року до 2020 року з державної в приватну власність через механізм безоплатної приватизації було виведено понад 700 тис га землі. Тобто йдеться про територію однієї невеликої європейської країни.
Коли ми почали з'ясовувати механіку цієї безоплатної приватизації, то виявили, що в системі реєстрації речових прав у Міністерства юстиції і в системі Державного земельного кадастру відсутні верифікатори первинного набувача земельної ділянки при безоплатній приватизації.
Тобто немає процедури перевірки особи у двох системах».
Сьогодні Держгеокадастр провів аудит існуючого з 2013 року електронного реєстру лише на 27% і вже виявив тисячі дублюючих записів. Крім того, зроблена резервна копія системи державного земельного кадастру задля запобігання втручання в його роботу.