ПОГЛЯД

Три сценарії для української економіки на осінь

Найгірше, що може статися цієї осені – обвал курсу гривні нижче 30 грн/$, що викличе інфляцію на рівні 17-18% або навіть вище. Причина – відсутність кредитування з боку МВФ та інших міжнародних організацій. Такий песимістичний варіант розвитку подій озвучив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера в Україні Олег Устенко.

Візуалізація економіки туризму у світі (Інфографіка)

Подорожувати світом – мрія багатьох людей. Туризм завжди був популярною індустрією, але які країни найбільше люблять туризм та які країни витрачають найбільше на подорожі? Інтернет-ресурс HowMuch згрупував найбільш "туристичні країни" на двох картах.  Погляньте на ці дві карти.

Де на Землі знаходиться податковий рай?

Стаття розміщена на сторінці інтерент-ресурсу HowMuch.

Ми вирішили знайти місця у світі, які є раєм для платників податку на доходи фізичних осіб. Для цього проаналізували ставки податків на доходи фізичних осіб, співставляючи його з рівнем внутрішнього валового продукту на людину, щоб скласти цю карту.

Чим гірше працює влада тим більше їй ввижається сепаратизм в регіонах - В. Панов (Відео)

Для подолання економічної кризи та ліквідації катастрофічної економічної відсталості України кожен регіон нашої країни повинен бути більш активним. Таку думку в ході програми "Про головне" на телеканалі Тиса-1 висловив Голова Обласного обєднання роботодавців Закарпаття Володимир Панов.

Чому Україна залишається сировинним придатком Заходу і Сходу?

Українська економіка змогла вийти з фази кризи в кінці 90-х минулого століття і на початку 2000-х років завдяки сприятливій кон’юнктурі на глобальних сировинних ринках у зв’язку із загальним зростанням світової економіки. Відтоді економіка України залишилася експортоорієнтованою і залежною від коливань цін на сировину та продукти її первинної переробки на світових ринках. Економічне зростання 2000-2008 років не забезпечило модернізації виробничо-технічної бази матеріального виробництва і Україна поступово втрачає колись традиційні для себе ніші. Директор Європейського аналітичний центру Василь Голянь через призму історії української економіки доводить, що після 25 років незалежності Україна продовжує перебувати в статусі "сировинного придатку" для розвинених країн, і, що найбільш сумно, жодних змін в цьому напрямі найближчим часом не очікується.

Спрощення держреєстрації: боротьба з рейдерством чи допомога в незаконних захопленнях бізнесу?

Законодавчі зміни, завдяки яким запроваджено нові правила державної реєстрації суб’єктів господарювання, відкрили великі можливості перед шахраями. Незалежно від того, чи законодавець бажав такого результату, а може, далекий від правозастосовчої практики, маємо невтішні наслідки: кількість справ цієї категорії зростає.

Прогнози української влади про рекордний приплив іноземних інвестицій суттєво перебільшені - експерт

Україні не варто чекати в наступному році обіцяного владою рекордного за постмайданними мірками припливу прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в 4,5 млрд доларів. Реально цей показник буде майже в два рази нижчим. Такий прогноз на своїй сторінці в Facebook зробив екс-глава НБУ, колишній перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.

За рівнем ВВП Україна майже "наздогнала" африканський Судан

Директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко у своєму блозі на Liga.net порівнює актуальний рівень ВВП України на душу населення з аналогічними показниками деяких країн, які в сучасному світі вважаються економічно слаборозвиненими. 

"Інвестиційна карта світу": які країни залучають найбільше іноземних інвестицій?

Аналітики американського видання Howmuch порівняли розміри прямих іноземних інвестицій в різних країнах сучасного світу. Експерти згрупували країни в карту світу, де розміри держав визначаються обсягом залучених інвестицій. Таким чином деякі великі за площею країни і зовсім "зникли" з імпровізованої карти. Для прикладу спробуйте знайти на карті найбільшу країну Європи - Україну. В "інвестиційному світі" такої країни взагалі не існує. 

Депутати Верховної Ради від Закарпаття вимагають відновлення в області вільної економічної зони (Відео)

Народні депутати України Роберт Горват та Олександр Домбровський від БПП, а також нардеп від «Народного фронту», голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук виступили в підтримку відновлення режиму спеціальної економічної зони в Закарпатській області, а також укладення угоди з Кабінетом Міністрів про спеціальний статус регіону.