
Що думає ІТ співтовариство про підвищення податків для "айтішників" та інші головні новини тижня
Перерахунок пенсій буде проходити автоматично і регулярно
Підвищення пенсій в березні 2019 року є початком зростання рівня пенсійного забезпечення українців. І це тільки початок, – обрадували пенсіонерів в Кабміні.
"Сьогодні ми знаходимося у стадії реформування пенсійної системи. Цей процес був початий в жовтні 2017 року і зараз, з 1 березня, коли здійснюється перерахунок пенсій, відбувається лише один з етапів пенсійної реформи", – заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко в ефірі одного з телеканалів.
Розенко підкреслив, що перерахунок пенсій буде здійснюватися автоматично і регулярно.
"Це тільки початок, це не останнє підвищення пенсій", - підкреслив віце-прем'єр.
Він додав, що весь додатковий ресурс Пенсійного фонду буде направлятися на підвищення пенсій, як це сталося за підсумками пільгового періоду розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією.
"Айтішники" платитимуть податки по-новому
Народні депутати зареєстрували законопроект №10094, яким запропонували визначити ІТ-фахівців, оформлених як фізособи-підприємці, у п'яту групу платників єдиного податку. Ініціатори змін переконані: подвоєння ставки єдиного податку до 10% відповідає міжнародній практиці.
"10% – це ставка, що застосовується для ІТ-фахівців в Білорусі, Індії ... Якщо врахувати, що середній дохід ІТ-фахівця – 2000 доларів, то 200 доларів податку – це нормально. У гривні це близько 5000. Якщо додати подвоєний єдиний соціальний внесок – вийде, що в середньому буде сплачено 6000 гривень податків з такої людини", - розповів сайту "Сегодня" один з ініціаторів законопроекту, депутат Олексій Скрипник.
Самі "айтішники" розповіли, що думають про ідею Ради. В цілому ІТ-фахівці з розумінням ставляться до пропозиції збільшити податки, але вказують на необхідність законодавчо прописати деякі моменти.
А в Асоціації "IT Ukraine" попереджають: постійна зміна "правил гри", зокрема, податкових, погано сприймається іноземними інвесторами. Тому учасники ринку розраховують знайти консенсус з владою і прийняти рішення на довгострокову перспективу.
Крім того, для більшості програмістів фірми встановлюють рівень зарплати вже з урахуванням сплати податків. Потім співробітник оформляє довіреність і передає фірмі право платити податки за нього. Так що ставки податків стають турботою не працівника, а роботодавця. Співробітник отримує "на руки" обумовлену з роботодавцем суму, незалежно від того, скільки стягнула держава.
Наскільки подорожчає навчання в вузах для контрактників
Навчання на платній основі може подорожчати. Контрактники в державних вузах платять менше, ніж держава за навчання бюджетників. Щоб зрівняти вартість Міністерство освіти хоче встановити мінімальну вартість навчання на 34-х спеціальностях. Такий проект відомство винесло на громадське обговорення.
Як може змінитися вартість навчання для контрактників і на яких спеціальностях, розбирався сайт "Сегодня" в спеціальному матеріалі "Освіта подорожчає: які нововведення готують для контрактників".