
Зміну оподаткування ІТ, створення Фонду людського капіталу, загальні плани стосовно розвитку індустрії та стартапів тощо — було представлено 4 вересня під час зустрічі ІТ бізнесу
З Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, керівником Державної податкової служби Сергієм Верлановим та Віце прем’єр-міністром — Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
На зустрічі були присутні представники ІТ комітету Європейської Бізнес Асоціації.
«На моїй пам’яті, мабуть, вперше зі сторони Уряду була озвучена пропозиція стимулювання розвитку
Олексій Гончарук,
Водночас, було запропоновано створити нову, 5 групу фізичних осіб підприємців з КВЕДами ІТ. При цьому, перехід на нову модель оподаткування буде добровільним. Третя група не скасовуватиметься та не змінюватиметься і
Сергій Верланов розказав про нову опцію оподаткування ФОП в ІТ галузі. Так, єдиний податок залишиться незмінним — 5%, проте додасться військовий збір 1,5% та виплати до Фонду розвитку людського капіталу. Ставки виплат у Фонд будуть наступними: 2020 рік — 1%, 2021 — 2%, 2022 — 3%, 2023 — 4%, 2024–2029 — 5%. Таку опцію планується зафіксувати на 10 років. Крім цього, виплати ЄСВ збільшаться вдвічі: ФОП 5 групи сплачуватимуть 22% не з однієї мінімальної заробітної плати, а з двох.
Очікується, що створення Фонду розвитку людського капіталу дозволить уникнути прогнозовану нестачу ІТ професійних кадрів у майбутньому. Адже кошти витрачатимуться на розвиток освітнього напрямку — стипендії для студентів, гранти для вчених, інвестування в спільні з ВНЗ проекти (кампуси, лабораторії).
Михайло Федоров зі свого боку, зробив акцент на пріоритетах розвитку, а саме: розвитку інтернет інфраструктури, акценті на навчанні
Очікується, що нововведення дозволять збільшити дохід від
Загалом, представлена концепція може створити міцний фундамент для розвитку людського капіталу, а конкурентні податкові ставки допоможуть нашому ІТ закріпитися на міжнародному ринку. Проте, все ще залишається багато деталей, які не були висвітлені на презентації як, наприклад, сам механізм та склад Фонду розвитки людського капіталу. Тому, очікуємо активізацію робочих груп, щоб розставити усі крапки над "і".
ІТ спільнота Європейської Бізнес Асоціації дякує Уряду за розуміння специфіки ІТ та важливість контрактних відносин для індустрії. Водночас, для бізнесу важливими є стабільні та передбачувані правила гри.
Тож, сподіваємось, озвучені сьогодні пропозиції більш детально будуть обговорюватись з бізнесом на Робочих групах аби створити дійсно прозорі, чесні та передбачувані правила гри зі стратегією розвитку на найближчі 10–20 років.
Джерело @ agroperspectiva.com