НОВИНИ

Українські агроекспортери поставили торік новий рекорд – $18,8 млрд

Зовнішньоторговельний обіг України продукції (АПК) за результатами 2018 року сягнув понад $24,3 млрд. Із них – $18,8 млрд припадали саме на український агроекспорт, повідомили в Мінагрополітики.

«За результатами 2018 року український аграрний експорт зріс більше ніж на $880 млн порівняно з 2017 роком та сягнув нового рекорду – $18,8 млрд. За цей період відчутно збільшились обсяги експорту продукції  АПК на ринки Азії та Євросоюзу. Український аграрний експорт до країн Азії перевищив $8 млрд, а до країн ЄС ми експортували в 2018 році аграрних та харчових продуктів на понад $ 6,3 млрд», – розповіла заступник міністра Мінагрополітики з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

Вона додала, що торік левову частку українського аграрного експорту традиційно формували зернові культури, з часткою 38,4%, олії – 23,3% та насіння олійних культур – 10,2%.

«Також хочу виокремити товари, за рахунок яких відбулось зростання експорту. Йдеться про кукурудзу, пшеницю, насіння ріпаку, макуху, м’ясо та субпродукти птиці, різні олії, тютюн та вироби з нього, яйця, кондитерські вироби тощо», – підкреслила Трофімцева.

Зокрема, за її словами, експорт продукції рослинництва збільшився на $762,3 млн порівняно з аналогічним періодом 2017 року та склав $17,4 млрд. Вартість експорту продукції тваринництва також зросла на $118,1 млн та сягнула $1,4 млрд.

Найбільші покупці українських аграрних та харчових товарів в 2018 році – Індія, куди було експортовано продукції АПК на понад $1,8 млрд, Китай – $1,2 млрд, Нідерланди – $1,2 млрд, Іспанія – $1,04 млрд та Єгипет – $888,7 млн.

«За цей період імпорт аграрних та харчових товарів також помітно збільшився та становив майже $5,5 млрд. Найактивніше Україна купувала наступні продовольчі товари: рибу, ракоподібні та молюски, плоди, горіхи, тютюн та вироби з нього, какао боби, шоколад, олію, чай, каву та інші», – додала Трофімцева.

У Давосі стартує всесвітній економічний форум

У вівторок, 22 січня, в Давосі стартує щорічна сесія Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Швейцарський курорт прийме близько трьох тисяч представників органів влади, міждержавних структур, громадських діячів і керівників найбільших компаній і банків. Тема форуму в цьому році: "Глобалізація 4.0: Формування глобальної архітектури в століття четвертої індустріальної революції". Цього року у форумі не зможуть взяти участь лідери декількох провідних країн. Так, Дональд Трамп скасував поїздку до Швейцарії через шатдаун, а внутрішньополітичні проблеми змушують залишатися вдома також лідерів Великобританії та Франції (рік тому сюди приїжджали всі троє). 

Еліту світової політики в цей раз повинні представити в Давосі канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем'єр Японії Сіндзо Абе. В останній день форуму за традицією проходить сесія за участю глави МВФ і представників найбільших центробанків світу, присвячена перспективам зростання глобальної економіки. Випереджаючи відкриття форуму, МВФ знизив прогноз по темпах зростання світового ВВП в 2019 р до 3,5% з 3,7%. Як відомо Всесвітній економічний форум проводиться в Давосі вже 49 раз. Зустріч триватиме до 25 січня. 

Розкриваємо таємницю

Улюблені свята - Різдво та Новий рік закінчилися, але дуже багато наших партнерів, колег та друзів із захопленням та великим інтересом поставилися до вітальної світлини від роботодавців Закарпаття.