НОВИНИ

Забезпечувальний платіж за права інтелектуальної власності: який порядок ПДВ-оподаткування

ДПС розглянула запит від Товариства, яке має намір укласти попередній договір, предметом якого є зобов'язання протягом 2024 року укласти з контрагентом ліцензійний договір про надання дозволу на використання об'єкта права інтелектуальної власності (фільму, серіалу чи програми), який не створений на момент укладання попереднього договору, але буде створений на момент укладення такого ліцензійного договору (основного договору).

ТОП-5 причин, чому варто шукати роботу влітку

Здається, літо — невдалий час для пошуку нової роботи. Адже рекрутери та керівники йдуть у відпустки, а бізнес-процеси ставлять на паузу до «високого» сезону восени. Дійсно, у цьому є сенс. Однак пошук роботи влітку має свої суттєві переваги. А особливо у 2024 році.

Усе, що треба знати про бронювання працівників: відповіді юриста

Бронювання військовозобов’язаних працівників — це процедура, яка дозволяє певним категоріям співробітників критично важливих підприємств отримати відстрочку від мобілізації (до 6 місяців). robota.ua звернулася до експертки, аби дізнатися відповіді на актуальні запитання, які стосуються бронювання.

Фінансові ризики та можливості в Україні у червні 2024 року – оцінка НБУ

Банки зберігають фінансову стійкість та довіру клієнтів, вони збільшують кредитування бізнесу та населення та все активніше долучаються до фінансування дефіциту бюджету. Про це йдеться у червневому Звіті про фінансову стабільність, підготовленому у НБУ. «Ключовим системним ризиком для діяльності фінустанов є продовження війни, яка прямо впливає на загальну економічну картину і відповідно їх стратегії розвитку», – зазначив голова Нацбанку Андрій Пишний.

Податкова пояснює нюанси подання довіреними особами авансових звітів

У ДПС пояснюють, що фізичні особи – довірені юридичних осіб, які одержали готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту, подають до бухгалтерії звіт разом із підтвердними документами про використання коштів за призначенням.

На українських будівництвах працюватимуть мігранти з Азії та Африки: які зарплати їм платять

В Україні 74% компаній відчувають дефіцит кадрів, а на будівництві вже зараз не вистачає 30−40% фахівців. У зв’язку з цим очікується, що будівельні компанії почнуть залучати трудових мігрантів — насамперед із країн з Азії та Африки. Які, до того ж готові працювати за менші гроші, ніж українці.