
46% українських працівників вважають, що головне у роботі — це зарплатня та баланс між особистим життям та кар'єрою. Але навіть це не рятує від хронічної втоми , йдеться у дослідженні Gradus Research. HR-дослідження “Очікування від роботодавців у ситуації тотального вигорання” провели серед українських працівників у період тривалого стресу та невизначеності.
Яка головна причина звільнення?
Серед ключових факторів, які найбільше цінують працівники:
- фінансова винагорода та work-life balance — 46%,
- атмосфера в колективі — 33%,
- гнучкий графік або віддалена робота — 27%,
- карʼєрне зростання — 23%.
Найбільше українці скаржаться на надмірне навантаження (42%) і відсутність стабільності в компанії (35%). Це, у свою чергу, провокує хронічний стрес, втому та зниження продуктивності.
Чому українці втомлені від роботи?
Оцінка лояльності працівників до роботодавця (eNPS) становить -19, що свідчить про негативне ставлення: більше людей не рекомендували б своє робоче місце іншим. Найбільш незадоволеними є старші працівники — 45-65 років. Серед молоді ситуація краща, але все ще далека від ідеальної.
Gradus Research виокремив п’ять умовних типів стану працівників:
- хронічно перевантажені,
- виснажені та демотивовані,
- ті, хто балансує між натхненням і вигоранням,
- стабільні, але байдужі,
- залучені й натхненні.
Найменше про звільнення замислюються останні (18%), тоді як серед перевантажених таких — 75%.
“Ми всі живемо в ситуації тривалого надвисокого стресу. Це впливає і на продуктивність роботи, і на сталість команд. Тож ми вирішили подивитися на те, які типи вигорання існують серед українських працівників, адже знаючи тип вигорання, роботодавець може застосовувати відповідні інструменти, аби полегшити стан команд. Ми отримали дуже цікаві й прикладні результати”, - зазначає Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та СЕО дослідницької компанії Gradus Research.
Джерело @ Speka