
Після скасування державного регулювання цін на газ у квітні газопостачальники навряд різко піднімуть ціни на блакитне паливо, якщо газ на хабах у Європі буде дешевшати.
Очікується, що ринкова ціна газу у квітні не відрізнятиметься суттєво від фіксованої нині 6,99 грн/куб.м у зв’язку із завершенням опалювального сезону. До того ж, у разі різкого підвищення вартості газу, компанії можуть втратити свого споживача і їм буде шукати компенсацію для недоотриманого прибутку, який би заробили без збільшення ціни, йдеться у матеріалі Обозревателя.
«Компанії не можуть довільно встановлювати ціни, існує певний алгоритм розрахунку. Якщо ціни на європейських хабах знижуються, то було б нелогічно, щоб у наших постачальників вони підвищувалися. Коли йдеться про квітень, травень і далі – то тенденція буде до зниження вартості. Звичайно, постачальники якось будуть компенсувати втрати. Але так, щоб взяти і встановити ціну, яка набагато перевищує 6,99 грн, – це навряд чи», – заявив директор спеціальних проєктів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев у коментарі виданню.
Нагадаємо, державне регулювання цін на газ буде скасоване з 1 квітня – з наступного місяця ціна на газ формуватиметься на ринкових засадах.
13 січня уряд вирішив запровадити державне регулювання цін на газ для побутових споживачів після того як з 1 січня 2021 року в Україні зросли тарифи на розподіл газу серед 43 газорозподільних компаній – в середньому на 80% залежно від регіону.