
Скорочення офісних працівників у великих компаніях, наприклад, в Укрзалізниці та Новій пошті - новий тренд, який згодом охопить усю країну. Приоритетом для таких компаній є посилення підрозділів, де є дефіцит працівників.
«Офісні працівники у надлишку, а ті, хто „ближче до колії“ чи „ближче до посилки“, як в Укрзалізниці та Новій пошті — в дефіциті. На залізниці - дефіцит машиністів, провідників та ремонтників сягає 20%. Саме цей дисбаланс зараз вирівнюють компанії», — розповів Олексій Мірошниченко, президент Конфедерації роботодавців України, повідомили у пресслужбі об'єднання.
За його словами, цей тренд почався у США, де відбулось масове скорочення офісних працівників — для юристів та економістів серйозним конкурентом став штучний інтелект.
У працівників, які будуть звільнені, є чотири варіанти подальших дій: знайти роботу за фахом в іншому підрозділі своєї компанії або на іншому підприємстві, зареєструватись в Державній службі зайнятості і отримувати допомогу по безробіттю, або змінити фах на більш затребуваний.
«Законодавство сприяє підвищенню кваліфікацію і отриманню нової професії. Зараз в тренді робітничі та інженерно-технічні професії», — зазначив Мірошниченко.
Він наголосив, що вступники до вишів мають зробити правильний вибір. «На Україну чекає відбудова, потрібні будуть будівельники, інженери, конструктори, всі ті, хто будуть працювати саме в Україні. При всій повазі до юристів, економістів, але штучний інтелект для них достатньо серйозний конкурент», — додав Мірошниченко.
Джерело @ NV БІЗНЕС