НОВИНИ

Національний банк приєднався до Міжнародної мережі регуляторів кредитних спілок

Напередодні набуття функцій регулювання ринку небанківських фінансових послуг та в межах розширення партнерської мережі для ефективного виконання нових функцій Національний банк України приєднався до Міжнародної мережі регуляторів кредитних спілок (International Credit Union Regulators’ Network (ICURN). Набуття НБУ членства в міжнародній організації відбулося за сприяння проєкту технічної допомоги USAID CAP та Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU).

Банківський сектор успішно пройшов перший етап коронакризи, але має підготуватись до негативних середньострокових наслідків

Український банківський сектор увійшов у викликану пандемією кризу в хорошій формі та з достатнім запасом міцності. Завдяки очищенню банківського сектору, впровадженню міжнародно визнаних вимог до капіталу та ліквідності, регулярному стрес-тестуванню та впровадженню інших заходів для підвищення надійності сектору нова криза не призвела до збоїв у роботі банківської системи.

Дізнатися про Систему ВankID Національного банку стало простіше

Сьогодні Національний банк відкриває сторінку про Систему ВankID НБУ, де буде знаходитись вся необхідна інформація для користувачів системи та її абонентів.    

Тут зібрана вся актуальна інформація про Систему ВankID НБУ – для чого вона створена, які переваги її використання, які послуги можуть отримувати користувачі, використовуючи цю систему, як абонентам приєднатися до системи тощо.

Загалом Національний банк спостерігає значний інтерес до Системи BankID НБУ з боку учасників фінансового ринку, державного сектору, бізнес-спільноти та громадян.

Лише з початку 2020 року до системи приєдналося сім банків та дев’ять небанківських учасників – надавачів послуг.

Кількість операцій, що обробляються системою, продовжує зростати. За перші п’ять місяців 2020 року у Системі BankID НБУ здійснено майже 1,5 млн успішних електронних ідентифікацій (для порівняння, за весь 2019 рік – 300 тисяч).

Найбільш популярними у системі наразі є отримання послуг у мобільному застосунку "ДІЯ", а також замовлення адміністративних довідок.

Незабаром, Систему BankID НБУ можна буде використовувати для віддаленого відкриття банківських рахунків. Для цього не потрібен буде візит у банківське відділення або особиста зустріч з агентом банку. Розвиток Системи BankID НБУ, як одного з нових методів віддаленої ідентифікації, сприятиме підвищенню доступності фінансових послуг в Україні.

З 01 липня 2020 року запрацює модель комерційного використання системи, яка дозволить банкам-ідентифікаторам отримувати плату від абонентів-надавачів послуг (які надають банківські, фінансові чи комерційні послуги) за кожну успішну ідентифікацію користувача у розмірі 20 гривень. Адміністративні та державні послуги не тарифікуватимуться. Для користувачів послуги системи, як і раніше, залишаються, безкоштовними.

Україна й Туреччина прискорять укладення угоди про вільну торгівлю

Президент України Володимир Зеленський та очільник Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган погодилися з необхідністю вжити додаткових заходів для фіналізації переговорів стосовно укладення угоди про вільну торгівлю.

Зустріч регіонального бізнесу з головою Комітету Верховної Ради України   з питань бюджету Юрієм Арістовим

24 червня на Закарпатті відбулась зустріч правління Федерації роботодавців Закарпаття з головою Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Юрієм Арістовим, народними депутатами України та керівництвом Закарпатської ОДА.

Порядок реєстрації платників ПДВ: що змінилося

Новели Закону № 466 роз'яснив Офіс великих платників податків Державної податкової служби.

Законом № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до порядку реєстрації, перереєстрації та анулювання реєстрації платників ПДВ, встановленого статтями 183 та 184 Податкового кодексу.

З 1 липня керування транспортним засобом у стані будь-якого сп'яніння - кримінальний проступок

Таким чином, відповідно до цього Закону керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння стане кримінальним проступком, яке не несе великої суспільної небезпеки і за вчинення якого передбачене менш суворе покарання, ніж за злочин, нагадує Портал «Судова влада України».

1. Кримінальний кодекс доповнюється статтею 286-1, згідно з якою:

Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, або відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а так само вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування караються штрафом від однієї тисячі (17000 грн.) до двох тисяч (34000 грн.) НМДГ з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Ті самі дії, вчинені повторно, караються штрафом у розмірі до трьох тисяч (51000 грн.) НМДГ з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

2. Крім того, стаття 130 КУпАП викладається в редакції, відповідно до якої:

Керування річковими, морськими або маломірними суднами судноводіями в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само передача керування судном особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова осіб, які керують річковими, морськими або маломірними суднами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі (17000 грн.) НМДГ або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк від одного до трьох років.

Такі дії, вчинені особами, які не мають права керування річковими, морськими або маломірними суднами, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі п'ятисот (25500 грн.) НМДГ або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Уживання судноводієм після аварійної події за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як судно було зупинено на вимогу поліцейського або іншої уповноваженої законом посадової особи до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, тягне за собою накладення штрафу на судноводіїв у розмірі однієї тисячі двохсот (20400 грн.) НМДГ з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк три роки.