НОВИНИ

Укрексімбанк отримав дозвіл на процентні свопи з НБУ на 20 млрд грн

За даними Укрексімбанку, його наглядова рада надала згоду на укладення з НБУ Генерального договору про проведення операцій своп процентної ставки на загальну суму умовних сум операцій своп процентної ставки в розмірі 20 млрд грн і на надання банком для забезпечення виконання зобов’язань банку за операціями своп процентної ставки в рамках Генерального договору своп у заставу Нацбанку активів (майна), які належать банку на праві власності, загальною вартістю не більше 4 млрд грн (вартість активів держбанку на кінець 2019 року - 140,3 млрд грн).

В Україні планують змінити процедуру приватизації держпідприємств

За участю Фонду державного майна підготовлено комплексний законопроект, який має зафіксувати процедуру передачі об’єктів у приватну власність, покращити процедуру приватизації та забезпечити її інституційну спроможність. Про це повідомив голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко під час засідання Національної ради реформ, передає  пресслужба  президента України.

В Україні підвищують прожитковий мінімум: економіст розповів, на що це вплине

Про нові стандарти розповів економічний експерт Максим Праздніков в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Ми всі добре розуміємо, що ця цифра віртуальна і не відповідає реальній ситуації в країні. Є альтернативні підрахунки, згідно з якими мінімальний прожитковий мінімум повинен бути ближче до п’яти тисяч, що теж не є шаленими грошима, але хоч частково відповідає реаліям”, — сказав він.

Економіст зазначив, що є ще одна ініціатива — про підняття мінімальної зарплати.

“На сьогодні це 4723 гривні, в травні був зареєстрований законопроєкт про підняття до 5238 гривень, а потім – 5400. Також є ініціатива, озвучена президентом, що з вересня цього року потрібно підняти мінімальну зарплату до 5 тисяч, з січня 2021 року до 6 і через рік до 6,5 тисяч гривень. Це теж цікавий показник.

Якщо ми подивимося статистику, то побачимо, що близько 24% населення України офіційно отримувало до 5 тисяч гривень. Дуже часто в бізнесі людей продовжують оформляти на мінімальну зарплату і доплачувати в конверті. На сьогодні мінімальна зарплата в першу чергу позначиться на бюджетниках, у яких все дійсно зав’язано на цей показник. І другий фактор — якщо мінімальну зарплату піднімуть, то, відповідно, і податки будуть нараховуватися з більшої суми”, — пояснив він.

Довідка :

  • Президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету Міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні.
  • В Україні з 1 липня підвищується прожитковий мінімум, від якого залежить розмір пенсій та інших соціальних виплат. Незважаючи на чутки про те, що підвищення буде в двократному розмірі, за фактом українці стануть “багатшими” всього на 74 гривні. Розмір прожиткового мінімуму становитиме 2 118 грн.