НОВИНИ

Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця здійснив візит до Китайської Народної Республіки

20 - 23 січня 2019 р. Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця перебував з робочим візитом у КНР, де на чолі делегації України спів-головував на українсько-китайських політичних консультаціях на рівні заступників міністрів закордонних справ, а також провів низку двосторонніх офіційних зустрічей.

22 січня в МЗС КНР під спів-головуванням Заступника Міністра Сергія Кислиці та Помічника (заступника) Міністра закордонних справ КНР Чжан Ханьхуея відбулися двосторонні політичні консультації, під час яких розглянуто сучасний стан й пріоритети розвитку стратегічного партнерства України та КНР, участь України в реалізації китайської ініціативи «Один пояс, один шлях», взаємодію по лінії зовнішньополітичних відомств двох країн. Мав місце обмін думками з широкого кола глобальних проблем, поточної ситуації в різних регіонах світу.

У МЗС КНР глава делегації України мав зустріч з керівництвом Департаменту міжнародних організацій та конференцій, на якій розглянуто шляхи розширення взаємодії двох країн у міжнародних організаціях на основі наявних сталих традицій взаємної підтримки.

Заступник Міністра Сергій Кислиця провів переговори із Заступником завідувача Міжнародного відділу Центрального комітету Компартії Китаю Цянь Хуншанєм. У фокусі дискусії були нинішній етап та подальший розвиток українсько-китайських відносин, зокрема, розширення міжпартійних та міжпарламентських контактів двох країн, хід процесу реформ та внутрішньополітичне становище в Україні та Китаї.

У рамках програми візиту, як Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, український високопосадовець мав бесіду з очільником Національної комісії КНР у справах ЮНЕСКО, Заступником міністра освіти Китаю Тянь Сюецзюнєм. У ході перемовин сторони обговорили стан і перспективи взаємодії України та КНР в ЮНЕСКО, а також актуальні питання двосторонньої співпраці у сфері освіти.

Учасники політичних консультацій та зустрічей висловили обопільне задоволення сучасним станом та перспективами відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм, заявили про взаємний інтерес до всебічного поглиблення співпраці між двома країнами, домовилися про заходи з посилення обміну інформацією.

Українські агроекспортери поставили торік новий рекорд – $18,8 млрд

Зовнішньоторговельний обіг України продукції (АПК) за результатами 2018 року сягнув понад $24,3 млрд. Із них – $18,8 млрд припадали саме на український агроекспорт, повідомили в Мінагрополітики.

«За результатами 2018 року український аграрний експорт зріс більше ніж на $880 млн порівняно з 2017 роком та сягнув нового рекорду – $18,8 млрд. За цей період відчутно збільшились обсяги експорту продукції  АПК на ринки Азії та Євросоюзу. Український аграрний експорт до країн Азії перевищив $8 млрд, а до країн ЄС ми експортували в 2018 році аграрних та харчових продуктів на понад $ 6,3 млрд», – розповіла заступник міністра Мінагрополітики з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

Вона додала, що торік левову частку українського аграрного експорту традиційно формували зернові культури, з часткою 38,4%, олії – 23,3% та насіння олійних культур – 10,2%.

«Також хочу виокремити товари, за рахунок яких відбулось зростання експорту. Йдеться про кукурудзу, пшеницю, насіння ріпаку, макуху, м’ясо та субпродукти птиці, різні олії, тютюн та вироби з нього, яйця, кондитерські вироби тощо», – підкреслила Трофімцева.

Зокрема, за її словами, експорт продукції рослинництва збільшився на $762,3 млн порівняно з аналогічним періодом 2017 року та склав $17,4 млрд. Вартість експорту продукції тваринництва також зросла на $118,1 млн та сягнула $1,4 млрд.

Найбільші покупці українських аграрних та харчових товарів в 2018 році – Індія, куди було експортовано продукції АПК на понад $1,8 млрд, Китай – $1,2 млрд, Нідерланди – $1,2 млрд, Іспанія – $1,04 млрд та Єгипет – $888,7 млн.

«За цей період імпорт аграрних та харчових товарів також помітно збільшився та становив майже $5,5 млрд. Найактивніше Україна купувала наступні продовольчі товари: рибу, ракоподібні та молюски, плоди, горіхи, тютюн та вироби з нього, какао боби, шоколад, олію, чай, каву та інші», – додала Трофімцева.

У Давосі стартує всесвітній економічний форум

У вівторок, 22 січня, в Давосі стартує щорічна сесія Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Швейцарський курорт прийме близько трьох тисяч представників органів влади, міждержавних структур, громадських діячів і керівників найбільших компаній і банків. Тема форуму в цьому році: "Глобалізація 4.0: Формування глобальної архітектури в століття четвертої індустріальної революції". Цього року у форумі не зможуть взяти участь лідери декількох провідних країн. Так, Дональд Трамп скасував поїздку до Швейцарії через шатдаун, а внутрішньополітичні проблеми змушують залишатися вдома також лідерів Великобританії та Франції (рік тому сюди приїжджали всі троє). 

Еліту світової політики в цей раз повинні представити в Давосі канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем'єр Японії Сіндзо Абе. В останній день форуму за традицією проходить сесія за участю глави МВФ і представників найбільших центробанків світу, присвячена перспективам зростання глобальної економіки. Випереджаючи відкриття форуму, МВФ знизив прогноз по темпах зростання світового ВВП в 2019 р до 3,5% з 3,7%. Як відомо Всесвітній економічний форум проводиться в Давосі вже 49 раз. Зустріч триватиме до 25 січня.