НОВИНИ

ГЛОБАЛІЗАЦІЯ 4.0: формування глобальної архітектури в епоху четвертої промислової революції

Всесвітній економічний форум — щорічний захід, на якому обговорюють найважливіші політичні та економічні теми. Його заснував бізнес-професор Женевського університету Клаус Шваб. Форум проходить з 1971 року у швейцарському курортному селищі Давос.Спочатку захід мав назву "Європейський форум менеджменту", але у 1987 році її змінили, переформатувавши зібрання на платформу для вирішення міжнародних конфліктів.

Гайд українською IT-індустрією: топ-10 важливих цифр

«Протягом останніх п'яти років динаміка зростання української ІТ-індустрії обчислюється двозначними цифрами. Кожна п'ята компанія зі списку Fortune 500 користується вітчизняними IТ-сервісами. Сьогодні найкращий час для відкриття або розширення інноваційних бізнесів у нашій країні», – заявив СЕО та керуючий партнер UNIT.City Макс Яковер на презентації Tech ecosystem guide to Ukraine 2019.

Ініціатори створення путівника – UNIT.City, WNISEF, Depositphotos, Sigma Software, SoftServe та O2IT – вважають, що гайд допоможе державі та бізнесу презентувати Україну в світі, залучати гроші та знаходити нових партнерів. «Від іміджу країни залежить і успіх бізнесу», – підкреслив Яковер.

У каталозі tech-екосистеми зібрано інформацію про топ-компанії, стартапи, активні фонди, акселератори, R&D-центри, міські кластери, освітні програми тощо. Mind вибрав найцікавіші дані.

1-ше місце в Європі

Наша країна лідирує в Європі за обсягом експорту IT-послуг. До 2025 року оборот усієї експортної IT-індустрії може досягти $8,4 млрд. За даними дослідження The State of European Tech 2018, у галузі задіяні 184 700 розробників.

Понад 20 успішних продуктових компаній

Від аутсорсингу українські розробники поступово переходять до створення власних високомаржинальних продуктів. Автори дослідження вважають, що до найкращих можна віднести фотобанк Depositphotos, оpensource-систему для хостингу git-репозиторіїв GitLab, додаток для накладання фільтрів на обличчя у фото і відео Looksery, онлайн-сервіс перевірки якості тексту Grammarly й інші. «Завдяки українським продуктам і командам глобального рівня за останні декілька років наша країна перетворилася на своєрідний tech-феномен», – вважає СEO Depositphotos Вадим Нехай.

20% світових лідерів мають офіcи в Україні

Йдеться про компанії-лідери у сфері розробки програмного забезпечення для мобільних платформ. За даними дослідницької компанії App Annie, у кожної п'ятої глобальної компанії, що працює у галузі розробки ПЗ для мобільних платформ, є офіс в Україні.

Понад 110 R&D-центрів

Стільки науково-дослідних і дослідно-конструкторських центрів міжнародних компаній вже «прописалися» в нашій країні. «Найбільший R&D-партнер України – США (45% компаній), далі йдуть ЄС та Ізраїль. Експертиза українських R&D-центрів охоплює ігри, електронну комерцію, роботу з великими даними і штучним інтелектом, телекомунікації, інтернет речей тощо», – повідомляють автори каталогу.

Серед великих дослідних хабів – R&D-центри компаній Ring, Snap, Plarium, Samsung, Playtika, Wargaming і т. д.

$290 млн інвестицій

Цю суму інвестори вклали в українські IT-стартапи у 2018 році. Роком раніше вітчизняні проекти «зібрали» $265 млн в ході 44 угод. А за 2013–2016 роки сумарно залучили $365 млн.

26 найбільших інвесторів

Автори гайду вибрали фонди, які частіше вкладалися в українські стартапи. «Необхідно, щоб міжнародні партнери володіли якомога більшою інформацією і мали доступ до проривних місцевих стартапів і підприємців. Технологічний сектор має стратегічне значення для української економіки і може змінити те, як Україну сприймають у світі за часів цифрової трансформації», – зазначила на презентації президент і головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон.

146 000 винаходів

Стільки патентів і корисних моделей українці зареєстрували за 11 років.

22 IT-кластери

Стільки комунікаційних майданчиків вже налічується в Україні. Кластери займаються розвитком IT у своєму місті, об'єднують провідні компанії та партнерів, що працюють у сфері розробки програмних продуктів та експортного аутсорсингу.

8 «теплиць» для стартапів

В Україні діє вісім великих інкубаторів та акселераторів, які допомагають молодим проектам стати на ноги.

Понад 200 IT-ВНЗ

Стільки навчальних закладів щорічно випускає близько 16 000 IТ-фахівців. Кращими вузами визнані Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського, Харківський національний університет радіоелектроніки та Харківський політехнічний інститут.