НОВИНИ

Свобода від розкладу: як гнучкий графік трансформує ринок праці

Ще кілька десятиліть тому робочий день мав чітко визначений nine-to-five формат з фіксованою перервою на обід. Сьогодні ж ця концепція відходить у минуле, трансформуючись у гнучку систему (робота без графіка), де головним критерієм успіху стає результат, а не кількість відпрацьованих годин.

Кабмін затвердив нову форму Повідомлення про прийняття на роботу

Кабмін виклав у новій редакції  додаток 1 «Повідомлення про роботу працівника (домашнього працівника) на роботу/укладання гіг-контракту»  до  Постанови №413 , яка регулює порядок повідомлення Державної податкової служби та її територіальним органам про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладання гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником.

20 лютого набрав чинності наказ Мінфіну щодо нових форм податкових декларацій платника єдиного податку

Міністерство фінансів затвердило нові форми податкових декларацій:

  • платника єдиного податку фізичної особи - підприємця;

  • платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);

  • платника єдиного податку четвертої групи.

Бронювання військовозобов'язаних: як визначають критичні підприємства з 1 березня

У зв’язку з війною, яку Росія веде проти України, завдання забезпечення ефективної мобілізації ресурсів, необхідних для забезпечення військових та економічних потреб країни, залишається надзвичайно актуальним. Водночас не менш важливим є забезпечення функціонування економіки України в умовах війни. Основна мета впорядкованої та регульованої мобілізації - збалансувати розподіл ресурсів між невідкладними військовими та економічними потребами.

Неочевидні нюанси сплати військового збору — що треба знати ФОП

Фізичні особи-підприємці на спрощеній та загальній системах оподаткування повинні сплачувати військовий збір. Це новий обов’язок, запроваджений для представників бізнесу з 1 січня 2025 року. Але не всі ФОПи знають про важливі нюанси сплати безпосередньо для суб’єктів господарювання на загальній системі.

Чи штрафують роботодавця за приховування виробничої травми

Стаття 22 Закону України “Про охорону праці” зобов'язує роботодавця організувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань й аварій на виробництві відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві та покладає на нього відповідальність за організацію розслідування.