ПОГЛЯД

Відновлення СЕЗ "Закарпаття": актуальний стан та спроби дискусії

 У вересні 2016 року Закарпатська обласна рада створила робочу групу з підготовки внесення змін до Закону України "Про спеціальну економічну зону "Закарпаття". Відповідне рішення було прийнято під час другого пленарного засідання четвертої сесії обласної ради VII скликання. Цьому рішенню передувала ініціатива народних депутатів України про відновлення режиму спеціальної економічної зони в Закарпатській області, а також укладення угоди з Кабінетом Міністрів про спеціальний статус регіону. 

New York Times: Україна зазнає величезних збитків від курсу на євроінтеграцію

З початку економічної інтеграції Києва з Євросоюзом пройшов вже майже рік, і він став дуже непростим для українського сільського господарства, пише New York Times. Величезний збиток цього сектору української економіки завдають квоти на поставки продукції, що встановлюються Євросоюзом.

Індустріальні парки: конкурентна інвестиційна перевага, якою Україна не користується (стаття В. Панова)

Верховна Рада нині - на порозі прийняття законодавчої бази щодо стимулювання розвитку індустріальних парків, яка передбачає стимулюючі умови для залучення інвесторів. Проте знаходяться опоненти, які виступають проти цієї ініціативи. В той час, коли очевидно, що без законодавчих змін повернути довіру інвесторів до України просто неможливо.

Борги "Приватбанку" погашатиме український народ - економіст (Відео)

Від націоналізації ПриватБанку найбільше виграли олігархи разом з власниками банку, а за його борги платитиме держава в особі народу. Таку думку в ефірі однієї з програм телеканалу NewsOne висловив колишній міністр економіки України, заслужений економіст України Віктор Суслов.

Причиною ненадання Україні безвізу стала міграційна криза - експерт

Незважаючи на те, що Україна дійсно виконала всі зобов’язання, і Євросоюз мав би фіналізувати лібералізацію візового режиму, головна причина, чому Києву не надано безвізовий режим, – криза всередині ЄС як результат великого потоку іммігрантів минулого року. Про це в інтерв’ю розповів голова програми для Східної Європи, Росії та Центральної Азії в Німецькій раді зовнішньої політики Штефан Майстер.

ВВП vs державний устрій: як форма правління впливає на багатство країни?(Інфографіка)

Журналісти американського інтернет-видання Howmuch створили карту світу за рівнем ВВП на душу населення з прив'язкою до форми державного правління держав. Чим більшою на карті зображена країна, тим вищим є її ВВП на душу населення. Варто зауважити, що серед республік на карті відсутня Україна: ВВП на душу населення нашої країни є занадто малим для ілюстрації економічної успішності. Проте, слід відзначити присутність на карті майже всіх наших географічних сусідів.

Очікування від ЗВТ з ЄС не були виправданими - експерт

Два роки тому Україна отримала права продавати свою продукцію в ЄС без мит. Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) дозволила українцям активніше завойовувати європейський ринок, а європейським підприємцям – український. Щоправда, очікування щодо зниження цін на імпортні продукти не були виправдані, а квоти стали бар’єром для українських виробників, розповідає аналітик “Альпарі” Максим Пархоменко.

Без індустріальних парків Україна перетвориться на сировинний придаток - думка

Україні давно пора робити ставку на створення та розвиток індустріальних парків. Таку думку висловив народний депутат України Віктор Галасюк під час міжнародній торгово-промислової конференції "Зона вільної торгівлі: можливості та виклики для України та партнерів"

 

Гривня девалювує: експерти дали прогноз курсу нацвалюти до Нового року

Протягом останнього в 2016 році місяця гривня може втратити свої позиції. Експерти розходяться в цифрах і називають коридор зростання долара в 1-5 гривень. Втім, все залежатиме від рішення Федеральної резервної служби США та політичної обстановки в Україні — об’єктивно інших причин для девальвації немає.

В.Панов: Перший крок назустріч інвестору (Відео)

25-го жовтня за сприяння Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва відбувся парламентський круглий стіл на тему «Індустріальні парки - інструмент регіонального розвитку та економічного зростання». За підсумками зустрічі, голова Обласного об'єднання організацій роботодавців "Закарпаття" в інтерв'ю виданню "Бізнес" висловив власне бачення змін, яких негайно потребує українська економіка.